Den Země ve Spáleném Poříčí

Verze pro tisk
„Den otevřených dveří“
 
V pátek 22. 4. 2011 pořádalo ekocentrum ve Spáleném Poříčí „Den otevřených dveří“ pro veřejnost. Od osmé hodiny ranní, mohl každý zájemce navštívit prostory ekocentra. V podvečer byla jako doprovodný program připravena vernisáž fotografií na téma Nahá Afrika, která byla zahájena ve spálenopoříčské radnici.
Děti se od rána mohly zúčastnit různých aktivit v ekocentru. Například pro děvčata byla připravena vajíčka, která si mohla ozdobit voskem, pomalovat voskovkami nebo je dekorovat ubrouskovou metodou. Pro chlapce byly připraveny proutky z vrby a ukázka pletení pomlázky. Každý si tedy mohl uplést svoji vlastní. Nejen pro děti ale i pro rodiče, byla připravena poznávačka bylinek v místní zahrádce, poté následovala skládačka mapy České Republiky s označením záchranných stanic a samozřejmě prohlídka záchranné stanice pro poraněné živočichy. Díky těmto aktivitám si všichni mohli otestovat své vědomosti, strávit příjemný den v klidném prostředí a těšit se spolu s pracovníky ekocentra na večerní zahájení vernisáže.
Tento den otevřených dveří, doprovázelo krásné slunečné počasí, které přispělo k vysoké návštěvnosti převážně místních obyvatel. Přišli nás navštívit maminky s dětmi, tatínci a dokonce i babičky s dědečky.

 

Malování vajíček Pletení pomlázek
Pletení pomlázek Komentované prohlídky v záchranné stanici

„Vernisáž výstavy Nahá Afrika“

V páteční podvečer byla zahájena, Ing. Petrem Pelikánem v prostorách spálenopoříčské radnice, vernisáž výstavy fotografií na téma: “Nahá Afrika“.Na této vernisáži můžeme shlédnout 15 obrazů z Afriky, kterou na vlastní kůži poznal a zdokumentoval Ondřej Havelka. Motivem těchto obrazů jsou Afričtí lidé, kteří prožívají vlastní životy neobvyklým způsobem. Můžeme zde shlédnout jejich životní styl a zároveň zachytit z krátkých popisků zvyky tradice a jiné. Tuto zajímavou výstavu s podrobnými popisky zpestřilo hudební vystoupení Martina Skaly a jeho hosta, v doprovodu sladěných kytar. Příjemnou atmosféru zpestřilo také menší pohoštění.

Za ekocentrum Spáleného Poříčí děkujeme všem zúčastněným.

Budeme se těšit na další slavnostní setkání!

A zda někteří z vás nestihli shlédnout tuto výstavu fotografií, máte stále příležitost.

Výstava totiž probíhá do 31. 5. 2011!

 

 

Zahájení vernisáže Hudební vystoupení Výstava
 
     

 Petra Křelinová