Vzpomínka na léto :)

Verze pro tisk

 Tábor MOP 2015 - Robinson Crusoe

Jako každoročně se v červenci, v termínu 17.– 24. 7. konal tábor Mladých ochránců přírody. Po celou dobu tábora byl pro děti připravován bohatý program plný zábavy, ale byl určen také k prohloubení znalostí souvisejících s přírodou. Pro letošní rok jsme se rozhodli připravit tábor na téma Robinson Crusoe. Všichni asi známe příběh statečného trosečníka, který se ocitl na pustém ostrově a musel najít způsob jak přežít. Úkolem našich táborníků bylo vžít se do role trosečníků, okusit nástrahy pustého ostrova a pomáhat Robinsonovi.
Stejně jako každý rok děti soutěžily ve 3 družinách. Všechny úkoly byly stejně, jako vždy, táborníkům podávány v podobě morseovky nebo jiné záludné šifry, kterou musejí ve skupině vyřešit. V prvních dnech bylo samozřejmě důležité seznámit se s ostrovem, s tím co se zde dá ulovit, utrhnout a sníst, nebo naučit se určovat místní faunu a floru. Abychom jim učení usnadnili, vyrazili jsme na výpravu do plzeňské ZOO. Trosečníci se museli také vycvičit v rozdělávání ohně pouze se třemi sirkami. Jedním z důležitých úkolů, který děti musely splnit, byla záchrana Pátka od lidojedů. Byl to krutý boj, ale naši trosečníci zvítězili a Pátka osvobodili. Dále se o něj museli starat a učit ho, například jíst příborem, mýt se, obléci ho. Jeden večer byl pro děti připraven bobřík odvahy, při kterém se děti musely tiše a bezpovšimnutí proplížit územím lidojedů. Všechny přežily!
I tento rok jsme mohli s táborníky vypustit zpět do volné přírody několik jedinců, které se ve spálenopoříčské záchranné stanici podařilo vyléčit. Jednalo o čtyři poštolky obecné a dva kalouse ušaté.
Společné dobrodružství bylo završeno u posledního táboráku společně s rodiči dětí. Poté jsme se všichni „nalodili“ na pirátskou loď a rozjeli se zpět do svých domovů. Tento tábor byl velmi podařený, plný smíchu, zábavy a zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. Příští rok se pokusíme rozluštit záhadu ježka v kleci a vydáme se do ponurých uliček Stínadel.