Zvířátkům v nouzi můžete pomoci i vy!

Verze pro tisk

V roce 2021 záchranné stanice poskytli pomoc více jak 31 tisícům bezprostředně ohrožených živočichů. Většinu bylo možné zachránit a po uzdravení vypustit zpět do volné přírody.

Počet přijatých živočichů do stanic každoročně roste. Nejčastěji se jedná o ptáky, ježky, veverky, srny, zajíce, netopýry, ale třeba i obojživelníky. Péči o tato potřebná zvířata zajišťuje Národní síť záchranných stanic, která prostřednictvím svých 35 členských stanic pokrývá celé území České republiky.

Činnost záchranných stanic můžete podpořit prostřednictvím veřejné sbírky Zvíře v nouzi. Finanční prostředky můžete zasílat na číslo sbírkového účtu: 33553322/0800. Pokud chcete záchranné stanice podpořit jednorázově, pošlete dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS ZVIREVNOUZI 30 (60,90). Jednou textovou zprávou tak můžete poslat 30, 60 nebo 90 korun českých. Chcete-li udělat radost i svým blízkým, zakupte pro ně dárcovský certifikát. Více informací na webu www.zvirevnouzi.cz a facebookových stránkách Zvíře v nouzi.