Za historií do Prahy

Verze pro tisk

Dne 6.4.2013 se uskutečnil další z výletů mladých ochránců přírody. Naše cesta tentokrát směřovala místo do přírody, přímo do našeho Hlavního města. Cílem bylo dětem ukázat kousek z naší historie a prohlédnout si památky, které nám město Praha nabízí. Přitom ale poznat i kousek zajímavého z naší přírody.
Dopravu jsme zvolili jako obvykle vlakem. Rodiče dovezli své ratolesti do Nezvěstic a odtud jsme se v 9.30 h vydali na cestu. Po přestupu v Plzni jsme do Prahy dorazili kolem 11.45. Pak už jsme pěšky pokračovali poznat krásy Prahy.
První zastávka byla u památníku jezdecké sochy svatého Václava a pokračovali jsme přes Václavské náměstí až na náměstí Staroměstské. Cílem nebyl jen známý orloj, ale také výstava sladkovodních ryb s názvem „Pod hladinou Vltavy. Ještě před vstupem do podzemí, kde se výstava nacházela, si všichni vychutnávali atmosféru Staroměstského náměstí a nechyběli ani klobásky a párky v rohlíku. Po svačince jsme už všichni poznávali druhy našich ryb. Asi 25 krásně upravených akvárií nám nabídlo ukázku téměř všech našich ryb, s kterými se můžeme setkat v našich řekách a rybnících. Výstava byla doplněna nejrůznějšími exponáty, jako jsou nejrůznější zkameněliny, žraločí zuby a podobně. Po prohlídce jsme se přesunuli k již zmíněnému orloji a vychutnali si cestu všech dvanácti apoštolů. Pro některé z dětí to bylo vůbec poprvé.
Další naše cesta historickou Prahou směřovala přes známý Karlův most na Malou stranu. Cílem byla Petřínská rozhledna. Jako dopravu na Petřín jsme zvolili lanovou dráhu. Po tomto zajímavém zážitku s výhledem na Prahu jsme se ocitli přímo pod Petřínskou rozhlednou. Navštívili jsme známé zrcadlové bludiště na jejímž konci se děti moc a moc nasmály před zakřivenými zrcadly, které všem zásadně upravila tělesné proporce. To už se ale náš čas návštěvy Prahy začal neúprosně naplňovat. Po krátké svačince pod rozhlednou následoval zrychlený sestup a přesun tramvají zpět na hlavní nádraží a cesta domů.
Cesta domů proběhla bez problémů a všichni byli plni zážitků. Účast byla velice pěkná. Jelo s námi celkem 22 dětí a 12 dospělých, a tak nás byla docela pěkná banda.

Věříme, že všichni byli spokojeni a těšíme se na další ochranářskou akci.
 

Václavské náměstí Výstavy "Pod hladinou Vltavy"
Orloj Karlův Most
Petřínská Rozhledna Lanová dráha