Výlet MOP po stopách zlatokopů 2012

Verze pro tisk

Protože již od čtvrtka, 25.října, měly děti podzimní prázdniny, uspořádali jsme pro ně výlet do Kašperských Hor.

Sraz jsme si dali už v Nezvěsticích na vlakovém nádraží, vlak nám jel v 10:30. Už v 10 hod jsme tu byli všichni, kteří jsme jeli z Nezvěstic, někteří ještě přistoupili v Blovicích (Míša, Petr, Adámek a Lucinka). Čekala nás tříhodinová cesta se dvěmi přestupy - v Horažďovicích na lokálku a v Sušici na autobus, který nás dovezl do místa určení, Kašperských Hor. Zde jsme měli v plánu navštívit tři muzea.

Muzeum motocyklů, zde jsme měli možnost prohlédnout si největší expozici historických motocyklů v ČR. Některé vystavené exponáty jsou světovými unikáty. Na některé se mohly děti i posadit :o)

Jako druhé jsme navštívili muzeum hraček. I zde bylo kvidění mnoho ukázek od jednoduchých po složité, od dřevěných po železné. Jak moderní, tak i ty, se kterými se hrálo třeba před sto lety. Zde jsme si prohlédli krásné, nové i starodávné hračky našich rodičů, babiček i prababiček, ale také některé dnešní hračky. Na své si přišli kluci i holky - mají tu auta, vlaky, traktory ale i panenky, domečky, loutky a celá divadla a různé stavebnice. Některé hračky si mohly děti koupit a odvézt si je s sebou domů.

A jakožto výprava ochranářská jsme samozřejmě nemohli vynechat ani muzeum Šumavy - zde jsme si prohlédli obsáhlou přírodovědeckou sbírku vycpaných živočichů. Mezi těmi se nacházeli i vzácní šumavští živočichové např. rys ostrovid, tetřev hlušec, datlík tříprstý a plno dalších. Dále jsme navštívili expozici historických sklářských výrobků z Rejštejna.

Aby jsme se také trochu podívali do okolí Kašperských Hor a užili si Národní park, vydali jsme se po naučné stezce "Cestou zlatokopů". Naučná stezka vede kolem starých štol a dolů. Jedná se o strasiplnou cestu plnou dobrodružství - nedoporučujeme absolvovat s kočárkem (bohužel to víme až dnes- velké díky za pomoc s kočárkem patří hlavně Vašíkovi).

Po návratu do Kašperských Hor jsme si dali čaj v místní cukrárně a počkali na autobus, který nás vezl zpět k domovu (do Sušice na lokálku a odtud do Horažďovic na vlak , který nás dovezl až do Nezvěstic).

Všem zůčastněným děkujeme a budeme se těšit na další výpravu!

 

 Muzeum Motocyklů  
   
 Muzeum hraček  
 "Cesta zlatokopů"  
   "zlatý důl"