Letní tábory

Verze pro tisk
Letní tábor mladých ochránců přírody je jednou z několika akcí pořádaných každý rok. Jedná se o týdenní akci, která probíhá na naší terénní základně kousek za obcí Hořehledy. Terénní základna je samota, kde není připojena elektrická energie a pitná voda se musí dovážet ze Spáleného Poříčí. Děti si tak musí týden poradit bez elektrospotřebičů, bez mobilních telefonů, které tu nemají signál a jako koupelna slouží nedaleký potůček Bojovka. Děti spí v podsadových stanech.
Každý rok je táborová hra zaměřená na jiné téma (Cesta kolem světa, Dobrodružství s Neználkem, Hobit aneb cesta za pokladem, Tábor brouka pytlíka,…). S těmito tématy se již několikátým rokem hlásíme do soutěže „V přírodě s přírodou“.
Na letní tábor jezdí převážně děti, které celý rok navštěvují kroužky Mladých ochránců přírody ve Spáleném Poříčí.
 
Děti jsou vždy začátkem tábora (při prvním nástupu) rozdělené do tří skupin (družin), které mezi sebou během týdne soutěží. Každé dítě dostane tričko v barvě svého družstva, které jeden rok např. batikujeme, další rok třeba savujeme, nebo tiskáme.
Děti celý týden sbírají body v různých soutěžích, body mohou dostat také za správné vyřešení hádanky, či hlavolamu, dále jsou každé ráno bodované stany (úklid). Poslední den vždy proběhne velká celotáborová hra, kdy si děti prověří své dovednosti a vědomosti, které během tohoto týdne získaly. Poslední večer se pokaždé zapálí závěrečný táborový oheň u kterého se rozdají ceny a diplomy a vyhlásí se vítězi.
 
A další tábor je u konce!
 
Věříme, že se dětem naše tábory líbí, a že s námi příště pojedou znovu!!!