Letní Letní tábor MOP 2006

Verze pro tisk

Rok uplynul jako voda a zase tu byly prázdniny a tábor Mladých ochránců přírody, tentokrát v duchu Robinsona Crusoe. Tábor tradičně probíhal na naší terénní základně a zúčastnilo se ho 24 mladších a několik „odrostlých“ MOPíků (Mladých ochránců přírody).
Hned po ztroskotání na pustém ostrově byli táborníci rozděleni do družin a vyrobili si táborová trička – Delfíni modrá, Karety zelená a Aratingové žlutá.
Každý táborový den měl nějaké téma a podle něj zaměřené aktivity, hry a soutěže.
Pondělí byl Den ohně a hlavním úkolem táborníků bylo uvařit co nejlepší bramboračku. Úkol nebyl tak jednoduchý, všechny suroviny byly dobře schované, cesta k nim zašifrovaná a vařit se muselo v kotlíku na ohni.
V úterý, Den dřeva, táborníci poznávali stromy a keře a zhotovili herbář listů a otisků kůry.
Den země a Země, který připadl na středu, jsme zakončili večerní oslavou na počest Země. Během dne děti vyrobili z přírodních materiálů krásné plakáty upozorňující na den Země.
Čtvrtek, původně Den průzkumů ostrova, jsme kvůli počasí, které nám opravdu přálo, museli změnit na Den vody. Rtuť teploměru přelezla 35C, a proto jsme zařadili koupání a různé „polejvací“ hry, např. na záchranu velryby.
Pátek – Den s Pátkem začal velmi potichu, protože byl vyhlášen bobřík mlčení. Několik táborníků však vydrželo mlčet jen velmi krátce a kolem oběda už mluvil téměř každý. Na odpoledne byla připravená velká stopovačka, na jejímž konci museli táborníci pro získání pokladu obehrát lidožrouty v lesních kuželkách. Na večer byl připraven slavnostní táborový oheň, vyhlášení vítězů celotáborové hry a předání cen.
V sobotu, Den návratu, jsme se rozloučili s tím, že se tu napřesrok zase všichni sejdeme!