Záhada hlavolamu

Verze pro tisk

V letošním roce proběhl letní tábor mladých ochránců přírody tak jako každý rok. Začal 23.7. A poslední táborový den byl 30.7. Téma táborové hry bylo: Záhada hlavolamu. Tábora se zúčastnilo 29 dětí.

Každoročně příprava tábora vlastně probíhá celý rok. Již v únoru, nejdéle v březnu se začíná scházet “přípravný výbor“ a vymýšlí napřed téma táborové hry a posléze náplň jednotlivých táborových dnů. Teoretická příprava končí většinou přípravou jídelníčku.
Protože ale tábory dělá naše organizace již od roku 1995 je jídelníček vlastně již dávno vymyšlen a ladí se jen množství jídla, podle počtu lidí, kteří na tábor přijedou. Podobně je to i se zaběhnutým denním programem a tak vždy nové jsou opravdu především témata jednotlivých dnů a hry, které se při nich hrají.

K přípravě tábora patří ale také posečení luk kolem naší terénní základny a usušení sena. To je práce většinou na 3 -4 dny, záleží na počasí. Louky nám již roky zadarmo sečou zemědělci z Těnovic. Stavba tábora trvá také 2 -3 dny. Většinou nám s ní pomáhají spálenopoříčtí skauti. Úklid tábora a uložení všech věcí do skladu je již většinou kratší, protože se uklízí již během posledních táborových dnů a tak za jeden den je většinou vše uklizeno.
K táboru patří také příprava zázemí, jako je úklid chalupy, nebo příprava dřeva. V letošním roce jsme také pořídili třetí „kadibudku“ a dvě staré „kadibudky“ jsme posouvali dál, aby zvládly „provoz“ všech táborů, které se během prázdnin na našem tábořišti konají. V letošním roce byly tábory 4, tedy v podstatě celé prázdniny.
Někdy nastanou komplikace i během tábora. Poslední dva roky bylo tak sucho, že nám hasiči museli dovést vodu do studny. A tak letošní tábor začal 23.7. a poslední táborový den byl 30.7., ale probíhal vlastně celý rok.