Lesní elfové

Verze pro tisk

Na letní tábor 2018 jsme se všichni stali elfy v polorozpadlém království krále Erutana. Každému elfovi vybrali hlavní představení pseudonym správného lesního muže či ženy, takže po tábořišti poletoval Havraní Brk se Slunícím se motýlem a ve stanu se povalovala Dlouhá větev.

Království trápilo mnoho svárů, nejhorší však byly vztahy mezi elfy samotnými. V dobách největší nouze se z přátel stali protivníci, lid se rozdělil na části a každý chtěl dosáhnout svého. Nejhůře z nich se chovali Oxervové - snažili se zabrat vše pro sebe, nakrást a uloupit si co nejvíce půdy a posvátných elfích stromů. Král Erutan se proti Oxervům snažil bojovat, dal dohromady tři skupiny mladých elfů a vložil do nich všechny své naděje. Přidělil jim také posvátný strom, podle kterého se pojmenovali na Betuly, Quercuse a Tilie, oficiálně z nich tedy byli královské družiny.

Elfové zažívali celý týden spoustu dobrodružství - přežili mor, který zasáhl celé království a nevyhnul se téměř nikomu, naučili se o jiných lesních i lučních obyvatelích, pochytali je za pomocí pastí a návnad, prozkoumali je a znovu vypustili do přírody, pro ptáky vyrobili a nazdobili budky a samozřejmě hráli hry, luštili šifry a hádanky a soutěžili mezi sebou.

Nejvíc nadšení sklidilo nejspíš spaní pod širákem a v teepee - drsní elfové si vyzkoušeli tvrdou zem a ranní rosu na vlastní kůži a líbilo se jim to víc než spaní ve stanech, kam nefouká ani neprší (i když si všichni Oxervové myslí, že první kapky deště by je zahnali do bezpečí stanů).

Elfové měli navíc ještě jeden speciální úkol - vést si deník a zapisovat do něj všechna svá dobrudružství, výhry i prohry, a tak jsem ke konci tábora měli pěknou řádku vtipných postřehů. Tady jsou na ukázku některé z nich:

Elfové, zajati Oxervi, dostali 18 úkolů, které museli splnit jako výkupné: “Nejvíce vtipný úkol byl úkol 4. Vtipné na tom bylo to jak Hanča lezla kuchyňským okýnkem pro pokličku. :)”

Říkámě dětem, že si mají říct, když něco nejí nebo chtějí třeba přidat, nejspíš jsou ale drsní elfové, protože: “... služba na kuchyň nic nemazala, protože byly vafle (moc jsem se nenajedl). Kdy bude výlet?”

“(krátký popis celodenního připravené programu) … Teď už jen čekáme na to hlavní - VEČEŘI!”

Mladí elfové všechny úkoly zvládli, splnili všechny požadavky Krále Erutana a hlavně - pochopili, proč je příroda tak důležitá a měla by se chránit.

Vlastně hlavně jsme si to všichni užili a domů jsme se vraceli ve zdraví!