Hledání jara

Verze pro tisk

K celostátní akci hledání jara jsme v sobotu 10.dubna uspořádali výpravu ze Spáleného Poříčí na zámek Kozel. Šli jsme po staré cestě, která spojovala Spálenopoříčský zámek se zámkem Kozel.

Trasa: Spálené Poříčí - Milínov - hrad Lopata - zámek Kozel - Šťahlavy

Ráno jsme se sešli už v 9 hod. na ekocentru, kde jsme výpravu zahájili. Tentokrát jsme se sešli v hojném počtu, sešlo se nás celkem 18 "hledačů" (15 dětí a 3 vedoucí). Řekli jsme si po jakých příznacích jara pátráme (1. kvetoucí prvosenka, 2. potkali jsme ještěrku, 3. na potoce byl zpozorován mlýnek) a mohli jsme vyrazit. Bohužel počasí nám moc nepřálo a byla pěkná zima, takže jsme se už předem smířili s tím, že žádnou ještěrku nepotkáme, a taky že ne.

První větší zastávku jsme udělali v Milínově, na dětském hřišti, kde si děti zařádili, odtud jsme dále pokračovali na hrad Lopatu, kde byla další zastávka, zde jsme si rozdělali oheň a opekli vuřty, nabrali síli a pokračovali. I když nás stále strašila mračna honící se nám nad hlavami, na zámek Kozel jsme dorazili bez zmoknutí. Zde jsme navštívili místní cukrárnu a svižnějším krokem vyrazili na vlakové nádraží odkud jsme se přepravili do Nezvěstic, kde na nás již čekali rodiče.

I přes to, že se nám kromě prvosenky nepodařilo najít jiný (letos hledaný) projev jara (jinak jsme našli všehny možné jarní "posly" - Sasanka hajní, Jaterník podléška, Orsej jarní, Křivatec žlutý a další) , výprava se nám velice líbila a doufáme, že i ostatním účastníkům.

Jaru zdar!!!