Prusiny 2011

Verze pro tisk
Začátkem každého školního roku si lámeme hlavu s tím kam s dětmi (mladými ochránci přírody) letos vyrazíme na výlety…
            Na podzim jsme uspořádali výpravu do Protivína, kde jsme navštívili krokodýlí ZOO evropského významu, místní muzeum a platanovou alej.
 
            12. – 14. 2.2011, tedy o jarních prázdninách, jsme uskutečnili výlet do Prusin u Nebílov. Sraz jsme měli na autobusovém nádraží ve Spáleném poříčí, odkud nás v 10 hodin dopravil autobus do Nezvěstic. Z Nezvěstic jsme pokračovali pěšky až do Prusin po turistických značkách, cestou jsme si zahráli několik osvědčených her – „Klíště“ a  „Myši“. Po asi tří hodinové cestě jsme v odpoledních hodinách dorazili do cíle. Na večer jsme měli pro děti připravené velké klání v soutěži „Riskuj!“.
            Ubytovaní jsme byli ve staré škole. Jedná se o objekt, který spravuje sdružení Ametyst, jenž pro nás na druhý den dopoledne připravilo program o domácích zvířatech a o vlně, o jejím zpracování, barvení, předení a děti si mohly něco malého z vlny vyrobit. Po programech a obědě jsme vyrazili na obchůzku okolí – vydali jsme se po Nebílovské naučné stezce, která nás provedla okolo Nebílov. Z Informačních tabulí jsme se dozvěděli o zajímavých místech, událostech i o místní fauně a floře.  Večer jsme hráli na kytaru a zpívali.
            Druhý den nás po snídani čekalo balení a po obědě jsme se vypravili po stejné trase k domovu.            

Cestou do Prusin ... U Nebílovského zámku Hry v klubovně
Hry v klubovně Riskuj!!! Program o zvířátkách
Program o zvířátkách Program o vlně Program o vlně
Prusiny Večerní idylka Hladoví strávníci :o)